NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26.05.2024 r.

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziś podczas Mszy św. o 12.30 neoprezbiter Paweł Florek będzie odprawiał Mszę św. prymicyjną. Serdecznie zapraszamy na dziękczynienie za dar jego święceń kapłańskich. We wtorek - wieczorna Msza św. dla wspólnot i agapa w ogrodach proboszczowskich.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą, w Romanowie nabożeństwa po Mszach świętych. Nabożeństwa czerwcowe będą po Mszach św. wieczornych.
 3. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek o godz. 19.30 w sali.
 4. W czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Msza św. z uroczystości już w środę o 18.30. W czwartek Msze św.
  o godz.: 7.30, 9.00, ok. 11.00 i o 18.00, w Romanowie o godz. 8.30.
  O godz. 10.00 z kościoła JChNK wyruszy procesja Eucharystyczna Wroniecką przez Rondo św. Jana Pawła II i dalej ul. Kościuszki i Kościelną do kościoła. Msza św. po głównej procesji będzie w kościele. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów. W Uroczystość Bożego Ciała jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W informatorze w komentarzu wypisane są także pozostałe uroczystości obowiązkowe w ciągu roku poza niedzielami.
 5. W oktawie Bożego Ciała Msza św. wieczorna z nieszporami o Najświętszym Sakramencie, a po niej procesja wokół kościoła. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 9.30, a w Romanowie o godz. 9.00 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy.
 6. Spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie w piątek 31 V o godz. 19.30 w kościele. Bierzmowanie będzie w sobotę o godz. 16.00 w kościele JChNK. Pamiętajmy o młodych w modlitwie.
 7. Nasza parafia organizuje wyjazd na spotkanie młodzieży na Polach Lednickich 1 VI. Koszt: 80 zł. Zapisy u ks. Patryka. Wyjazd w sobotę 1 VI o godz. 9.00. Powrót ok. 3.00 w nocy.
 8. Nadnoteckie Centrum Kultury w Wieleniu zaprasza na warsztaty pisania ikon prowadzone przez p. Ewę Szlempo 14 i 15 VI. Szczegóły na plakacie
  w gablocie ogłoszeń.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na ten cel: w Czarnkowie 8662 zł., w Romanowie 1460 zł.
  Nad wejściem do kaplicy św. Antoniego Padewskiego możemy zobaczyć odrestaurowane figury Pana Jezusa i św. Anny Samotrzeć.
 10. W ostatnim czasie zmarli: śp. Kornelia Matz ze Śmieszkowa, Ryszard Alkiewicz z ul. Wronieckiej oraz Melania Kordyla z ul. Pogodnej (Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 14.00). Dobry Jezu...

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

Intencja Żywego Różańca na maj:

Módlmy się o dary Ducha Świętego dla dzieci I - komunijnych, kandydatów do bierzmowania oraz diakona Pawła w przygotowaniu do święceń kapłańskich

Parafialny FB

 


STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH  <LINK>

Kościół w obiektywie